<a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/">Home</a>&nbsp;|&nbsp; <a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/01_o_firmie.htm">O firmie</a>&nbsp;|&nbsp; <a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/09_oferta_dla_rolnikow.html">Dla rolników</a>&nbsp;|&nbsp; <a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/02_uslugi.htm">Usługi</a>&nbsp;|&nbsp; <a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/03_czeste_pytania.htm">Częste pytania</a>&nbsp;|&nbsp; <a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/04_wydawnictwa.htm">Wydawnictwa</a>&nbsp;|&nbsp; <a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/05_zamowienia.htm">Zamówienia</a>&nbsp;|&nbsp; <a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/06_mieszkania_info.htm">Mieszkania</a>&nbsp;|&nbsp; <a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/forum/">Forum</a>&nbsp;|&nbsp; <a href="http://www.inwestprojekt.com.pl/07_kontakt.htm">Kontakt</a>
Forum SOB Inwestprojekt

W-0430

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SOB Inwestprojekt -> Projekty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mike
Gość





PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 9:50 pm    Temat postu: W-0430 Odpowiedz z cytatem

Chciałbym wybudować mały domek taki jak W-0430 ,może trochę info na jego temat. Z góry dziękuję
Mike
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 3:36 pm    Temat postu: Re: W-0430 Odpowiedz z cytatem

Też wybrałam ten projekt. Widziałam go w stanie "pod klucz". W środku jest dużo odkrytych przestrzeni. To dom, w którym nie ma się gdzie schować. Z jednego przedpokoju wchodzi się do wszystkich pomieszczeń...Jest przez to niezwykle przytulny. Z zewnątrz wygląda ładnie. Kotłownia jest jednak trochę ciasna, jak na piec na twz. eko groszek, który planuję. Dlatego zastanawiam się nad ogrzewaniem kominkowym.
Powrót do góry
Jacek
Gość





PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 8:38 pm    Temat postu: Re: W-0430 Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze o informacje dotyczace budowy w-0430 moze ktos jest w trakcie budowy albo ja ukonczyl interesuje mnie koszt robocizny z gory dziekuje.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 2:17 pm    Temat postu: Re: W-0430 Odpowiedz z cytatem

Witam czy zaczeles budowe poszukuje osob ktore buduja w-0430
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 2:32 pm    Temat postu: Re: W-0430 Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:
Bardzo prosze o informacje dotyczace budowy w-0430 moze ktos jest w trakcie budowy albo ja ukonczyl interesuje mnie koszt robocizny z gory dziekuje.


Witam,
buduję własnie taki domek, tzn właściwie kupiliśmy taki w stanie surowym zamknietym i ciągniemy dalej z budową.
chętnie porozmawiam na temat tego domku bo jest o czym:)
jak masz ochotę to proszę o innfo na mail asobolewski@vp.pl
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie dzisiaj podpisalem umowe i za pare dni bede mial klucze do tego domu :
http://www.rezydentnieruchomosci.pl/oferta_wiev.php?id=201

chetnie wymienie doswiadczenia
GG 4620829
mail : info@al-group.pl
Powrót do góry
GOŚĆ
Gość





PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 4:17 pm    Temat postu: W-0430 Odpowiedz z cytatem

KOSZT STAN SUROWY ZAMKNIĘTY - OKOŁO 140 TYS. POD KLUCZ OKOŁO 260 TYS( BEZ ŻADNUCJ BAJERÓW) ŚCIANA DWUWARSTOWA KERAMZYT 30+ WEŁNA+TYNK MINERALNY. DACHÓWKA BETONOWA .WOJEWÓDZTWO POMORSKIE BUDOWA 2006/2007

PROJESKT BARDZO PROSTY I ŁADNY ZARAZEM. ALE MA TEŻ SPORO WAD
1. BEZNADZIEJNE SCHODY ZA WĄSKIE I ZA STROME I CIŻEKO TO ZMIENIĆ MOŻNA ROBIĆ PODEST ALE NIE BEDZIE WEJŚCIA DO GARAŻU
2. BŁĘDY W PROJEKCIE (NP ŻLE WYLICZONY MATERIAŁ NA WIĘŹBE DACHOWĄ ZA MAŁO KROKWI ORAZ SĄ NIEPRAWIDŁOWO PODANE PRZEKROJE KROKWI !!!!!)
3. W PROKJEKCIE BRAK JEST ADAPATCJI PODDASZA !!!!!
4. ZA BLISKO SĄ OKNA NAROŻNIKÓW (W PROJEKCIE) TO ŁADNIE WYGŁADA ALE POTEM PRZEZ TE NAROŻNIKI "UCIEKA CIPŁO"
5. ZA WĄSKI GARAŻ I NIE MOŻNA TEGO ZMIENIĆ.... AUDI A4 TO JESZCZE JAKOŚC Z BULEM WJEDZIE ALE A6 JUŻ NIE
6. TRAOCHĘ ZA NISKA ŚCIANKA KOLANKOWA MOGŁABY BYĆ O 1 PUSTAK WYŻSZA. PROPORCJE MURÓW DO DACHU BY SIĘ JAKO TAKO TRZYMŁO KUPY A NA PODDASZU BYŁO BY NIECO WIĘCEJ MIEJSCA.
7. W PROJECKCIE KANALIZY BRAK ODPŁYWU WODY W KOTŁOWNI I GARAŻU WARTO TO ZROBIĆ. A NIEWIELE TO BĘDZIE DODATKOWO KOSZTOWAŁO
8. NA DOLE WARTO POŁACZYĆ ŁAZINKĘ Z WC.

POZA TYM OK
Powrót do góry
robert
Gość





PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 8:48 am    Temat postu: Re: W-0430 Odpowiedz z cytatem

GOŚĆ napisał:
KOSZT STAN SUROWY ZAMKNIĘTY - OKOŁO 140 TYS. POD KLUCZ OKOŁO 260 TYS( BEZ ŻADNUCJ BAJERÓW) ŚCIANA DWUWARSTOWA KERAMZYT 30+ WEŁNA+TYNK MINERALNY. DACHÓWKA BETONOWA .WOJEWÓDZTWO POMORSKIE BUDOWA 2006/2007

PROJESKT BARDZO PROSTY I ŁADNY ZARAZEM. ALE MA TEŻ SPORO WAD
1. BEZNADZIEJNE SCHODY ZA WĄSKIE I ZA STROME I CIŻEKO TO ZMIENIĆ MOŻNA ROBIĆ PODEST ALE NIE BEDZIE WEJŚCIA DO GARAŻU
2. BŁĘDY W PROJEKCIE (NP ŻLE WYLICZONY MATERIAŁ NA WIĘŹBE DACHOWĄ ZA MAŁO KROKWI ORAZ SĄ NIEPRAWIDŁOWO PODANE PRZEKROJE KROKWI !!!!!)
3. W PROKJEKCIE BRAK JEST ADAPATCJI PODDASZA !!!!!
4. ZA BLISKO SĄ OKNA NAROŻNIKÓW (W PROJEKCIE) TO ŁADNIE WYGŁADA ALE POTEM PRZEZ TE NAROŻNIKI "UCIEKA CIPŁO"
5. ZA WĄSKI GARAŻ I NIE MOŻNA TEGO ZMIENIĆ.... AUDI A4 TO JESZCZE JAKOŚC Z BULEM WJEDZIE ALE A6 JUŻ NIE
6. TRAOCHĘ ZA NISKA ŚCIANKA KOLANKOWA MOGŁABY BYĆ O 1 PUSTAK WYŻSZA. PROPORCJE MURÓW DO DACHU BY SIĘ JAKO TAKO TRZYMŁO KUPY A NA PODDASZU BYŁO BY NIECO WIĘCEJ MIEJSCA.
7. W PROJECKCIE KANALIZY BRAK ODPŁYWU WODY W KOTŁOWNI I GARAŻU WARTO TO ZROBIĆ. A NIEWIELE TO BĘDZIE DODATKOWO KOSZTOWAŁO
8. NA DOLE WARTO POŁACZYĆ ŁAZINKĘ Z WC.

POZA TYM OK

    ja tez jestem w trakcie budowy tego domu. prosze o jakies zdjecia z budowy na moj mail r.sawik@poczta.fm
    pozdrawiam
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 6:15 pm    Temat postu: Re: W-0430 Odpowiedz z cytatem

GOŚĆ napisał:
KOSZT STAN SUROWY ZAMKNIĘTY - OKOŁO 140 TYS. POD KLUCZ OKOŁO 260 TYS( BEZ ŻADNUCJ BAJERÓW) ŚCIANA DWUWARSTOWA KERAMZYT 30+ WEŁNA+TYNK MINERALNY. DACHÓWKA BETONOWA .WOJEWÓDZTWO POMORSKIE BUDOWA 2006/2007

PROJESKT BARDZO PROSTY I ŁADNY ZARAZEM. ALE MA TEŻ SPORO WAD
1. BEZNADZIEJNE SCHODY ZA WĄSKIE I ZA STROME I CIŻEKO TO ZMIENIĆ MOŻNA ROBIĆ PODEST ALE NIE BEDZIE WEJŚCIA DO GARAŻU
2. BŁĘDY W PROJEKCIE (NP ŻLE WYLICZONY MATERIAŁ NA WIĘŹBE DACHOWĄ ZA MAŁO KROKWI ORAZ SĄ NIEPRAWIDŁOWO PODANE PRZEKROJE KROKWI !!!!!)
3. W PROKJEKCIE BRAK JEST ADAPATCJI PODDASZA !!!!!
4. ZA BLISKO SĄ OKNA NAROŻNIKÓW (W PROJEKCIE) TO ŁADNIE WYGŁADA ALE POTEM PRZEZ TE NAROŻNIKI "UCIEKA CIPŁO"
5. ZA WĄSKI GARAŻ I NIE MOŻNA TEGO ZMIENIĆ.... AUDI A4 TO JESZCZE JAKOŚC Z BULEM WJEDZIE ALE A6 JUŻ NIE
6. TRAOCHĘ ZA NISKA ŚCIANKA KOLANKOWA MOGŁABY BYĆ O 1 PUSTAK WYŻSZA. PROPORCJE MURÓW DO DACHU BY SIĘ JAKO TAKO TRZYMŁO KUPY A NA PODDASZU BYŁO BY NIECO WIĘCEJ MIEJSCA.
7. W PROJECKCIE KANALIZY BRAK ODPŁYWU WODY W KOTŁOWNI I GARAŻU WARTO TO ZROBIĆ. A NIEWIELE TO BĘDZIE DODATKOWO KOSZTOWAŁO
8. NA DOLE WARTO POŁACZYĆ ŁAZINKĘ Z WC.

POZA TYM OK



Odnośnie uwag jakie pojawiły się 30-04-2007r. na "forum" SOB/Inwestprojekt odnośnie zaprojektowanego przeze mnie domu W-0430, wyjaśniam:

ad.1
Dom W-0430 jest domem parterowym, niepodpiwniczonym, zaprojektowanym w 1994r. zgodnie z zadanym mi programem funkcjonalnym.
Na poddaszu nie ma pomieszczeń mieszkalnych, jest tylko strych! Zazwyczaj na strych wystarczy wchodzić "schodami strychowymi składanymi" zamykanymi klapą w płaszczyźnie sufitu np.FAKRO o wym. 70x120.
Jednak, chcąc ułatwić wejście na strych,wygospodarowałem obok korytarza niewielką powierzchnię na schody stałe, zabiegowe, o szerokości 70 cm, która wówczas była szerokością normatywną (nawet pomiędzy pomieszczeniami mieszkalnymi!)

ad.2
Wyliczenia drewna na więźbę dachową nie zostały wykonane przeze mnie,
oraz nie przedłożone mi do sprawdzenia, a dowodem na to, jest brak mojego podpisu pod nimi.

ad.3
W projekcie nie ma adaptacji poddasza bo nie ma tam pomieszczeń mieszkalnych!
Zamieszkanie na poddaszu jest możliwe tylko za moją zgodą! bo to pociąga za sobą konieczność wprowadzenia istotnych zmian:

- architektonicznych, polegających na przeprojektowaniu więźby dachowej, przez zwiększenie kąta nachylenia połaci dachowych, w celu uzyskania większej przestrzeni na poddaszu i prawidłowego doświetlenia pomieszczeń mieszkalnego poddasza: 3 sypialni, łazienki i garderoby, a także podwyższeniu wysokości parteru co jest korzystne szczególnie dla salonu a co staje się możliwe dopiero po w/w zmianach dokonywanych przeze mnie na życzenie inwestora.

- konstrukcyjnych, dotyczących m.in.stropu, związanych z wprowadzeniem nowych schodów,( szerokich 90 cm) oraz innym rozmieszczeniem słupów podpierających więźbę dachową.

ad.4
Okna narożne zostały wprowadzone celowo. dzieli je ocieplony murowany słup narożny. Niezależnie od elewacji, która jest w takim przypadku ciekawsza to np. małe pokoje mają bardziej "panoramiczne otwarcie na świat"

ad.5
Niestety w mały,niepodpiwniczony dom można wbudować tylko wąski garaż!
Jeżeli szerokość działki na to pozwala, to po uzgodnieniu ze mną można
usunąć garaż z budynku dobudowując go do bocznej elewacji (o pożądanej
szerokości) zachowując przejście korytarzem do holu. Przy pełnej bocznej ścianie dobudowanego garażu można przybliżyć się do sąsiada na 3m lub za zgodą właściwego Urzędu na 1.5m ,a nawet do "ostrej" granicy.

ad.6
Podwyższanie ścianek kolankowych jest niedopuszczalne!
W projekcie, jak zaznaczyłem, strych nie jest pomieszczeniem mieszkalnym, a dla ewentualnego suszenia np. prania, miejsca jest aż nadto!

ad.7
W kotłowni i garażu można wykonać kratki ściekowe (w budynku niepodpiwniczonym to prosta sprawa), ale należy ciągle pamiętać o ich systematycznym zalewaniu by nie śmierdziały od kanalizacji.
Wentylowanie pomieszczeń łazienki i kuchni przewidziano (od sufitu do kalenicy dachu) rurami Ø125 giętkimi typu"spiro" owiniętymi wełną mineralną prowadzonymi pomiędzy krokwiami w grubości ocieplenia dachu.

ad.8
Oczywiście można ,bez uzgodnienia ze mną ,połączyć łazienkę z WC
ale wtedy tylko jedna osoba będzie mogła równocześnie z niej korzystać.

P.S.
Zgodnie z przysługującymi mi prawami autorskimi projekt ten nie może być zmieniany przez nikogo bez uzgodnienia ze mną.

autor W-0430 arch.Wojciech Kempiński
e-mail: kempinski.wojciech@op.pl
Powrót do góry
admin
Site Admin


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 75
Skąd: inwestprojekt - warszawa

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projekt W-0430 dostępny w sprzedaży jest zaktualizowany przez autora do obowiązujących przepisów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fredeo



Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 1
Skąd: douala

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze o informacje dotyczace budowy w-0430 moze ktos jest w trakcie budowy albo ja ukonczyl interesuje mnie koszt robocizny z gory dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SOB Inwestprojekt -> Projekty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group